DOĞALGAZ

SARDOĞAN

Sardoğan Endüstri ve Ticaret Dikişsiz Çelik Çekme Boru ve Boru ekleme Parçaları Üretiminde lider olan SARDOĞAN firması stratejik değere sahip olan DİKİŞSİZ ÇELİK ÇEKME BORU üretimine başlamıştır. Dünya’da sadece 34 ülkede yapılmakta olup, Türkiye’de bu anlamda 35. ülke olmuştur.  Firmamız DIN, EN,  ASTM normlarına göre Dikişsiz boru üretimi yapılmaktadır.

Sardoğan Endüstri ve Ticaret üretim faaliyetlerine 1979 yılında birçok Türkiyeli sanayiciye ev sahipliği yapan Karaköy’de başlamıştır. Firmamız çalışmalarını Pendik Kurtköy Sanayi Bölgesinde 40.000 m² arazi üzerinde 25.000 m²’lik kapalı alanda imalat ve idari ofisleriyle sürdürmektedir.

Sanayi üretimi ağırlıklı devam eden tesislerimizin kapasitesi aralıksız süren tevsi, kalite geliştirme ve modernizasyon yatırımları ile yılda 12000 ton Dikişsiz Çelik Çekme Boru ve 10.000 ton boru ekleme parçaları ve flanş üretimine ulaşmıştır.

Firmamızın modern tesislerinde Dikişsiz boru üretim hattı,Soğuk Çekme Boru hattı,honlama makinesi, kesme hatları, dirsek bükme makineleri, uç kesme kaynak ağzı, muhtelif kalite kontrol birimleri ve ekipleriyle 1/2″ ‘den  16”e kadar dikişli, dikişsiz, SCH 40, SCH 80 normlarında TSE’li dirsek, redüksiyon, tee, kep eklenti parçaları üretmektedir. İşletmemiz ISO 9001:2000 Kalite Sistemi altında çalışmaktadır. 

Sardoğan, Türkiye’de ilk defa 12″ e kadar dirseği kendi imkânlarını kullanarak herhangi bir desteğe başvurmadan üretmiştir. Ayrıca patlatma yöntemiyle orijinal Te’yi Türkiye’de ilk defa firmamız üretmiştir. 

Türk sanayisinin dışa bağımlılığını azaltan bu girişimlerin en büyüğü Dikişsiz Boru Üretim hattıyla gerçekleşmiştir. Sardoğan, ovalama yöntemiyle boruların çap ve et kalınlıklarına müdahale ederek istenilen uzunlukta borular basabilmektedir. Soğuk Çekme üretim hattımız, ‰5 gibi düşük toleranslarda, yüksek hassasiyet gerektiren her türlü projeye malzeme sunabilecek kapasitededir. 

Türkiye’de ilk defa Dikişsiz boru tesisini kuran Türkiye Sanayisinin can damarı olan fakat ülkemizde üretilmeyen 33,7 mm (1 inch) den 168 mm (6 inch) ye kadar mannesman ve soğuk çekme yöntemi ile Dikişsiz Boru ve 16’’ ‘e kadar Hidroform üretim metodu ile dirseği kendi öz imkanlarıyla olarak üreten Sardoğan firmasıdır. Sardoğan Firması Dikişsiz Boru yatırımı ile beraber Türkiyede üretilmeyen bu stratejik öneme sahip ürünün imalatına başlamasıyla Yurt dışına bağımlılığı azaltmayı amaçlamıştır.

Başta Savunma,İnşaat,Otomotiv sektörü,Doğal gaz sektörlerinde kullanılan Dikişsiz boru Sardoğan firmasından üstün kalite ile tedarik edilebilmektedir.

Müşterilerimiz Sardoğan firmasından kısa sevk zamanı ile tedarik ettiklerinden dolayı acilen ihtiyaç duydukları boruları minimum zamanda kavuşmaktadır. 

Sardoğanda üretilen boruları talep edildiğinde istenilen yüzey pürüzlüğünde kendi tesislerinde honlayarak Hidrolik Sektöründe faaliyet gösteren ve honlanmış boru ihtiyacı olan müşterilerine sunmaktadır. 

Sardoğan, başarının çok çalışmakla beraber doğru ve planlı yatırımlar gerçekleştirmekten geçtiğinin bilincindedir. Bu doğrultuda küresel rekabet şarlarında kendi işine yatırım yaparak sektördeki öncü varlığını uzun yıllar devam ettirmek istemektedir.

Fiyat Listeleri

Sardoğan ürün gruplarına ait fiyat listesini görmek için tıklayınız.

Fiyat Teklifi Al

Aşağıdaki teklif formu tarafımıza ulaştığında müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede ulaşacaktır. Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen formdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz.