ISITMA VE SOĞUTMA

TRAKYA DÖKÜM

Trakya Döküm, IATF 16949 sertifikalı, otomotiv, beyaz eşya, hidrolik, inşaat, makina ve diğer sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yüksek kaliteli sfero, gri ve temper dökme demirden mamul, ham, işlenmiş ve montajlı parça üreten, dünya standartlarında bir döküm üretim tesisidir.

Soyak Holding’in 10 şirketinden biri olarak, 1980 yılında faaliyetine başlayan Trakya Döküm, günümüz yüksek teknolojisine sahip bir döküm üretim tesisi olmasının yanı sıra, onu rakiplerinden ayıran belirgin özelliklerinden biri de; sadece bir ürün tedarikçisi değil, aynı zamanda ürün geliştirme ortağı olarak da hizmet verme imkan ve kabiliyetine sahip olmasıdır.

Kalite, maliyet ve teslimat performansı, çalışan memnuniyeti ve çevresel duyarlılık Trakya Döküm’ün takip ettiği ana göstergelerden olup, firmadaki yatırım ve iyileştirme çalışmalarının itici gücüdür.

Trakya Döküm, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yayınlanan raporlarda uzun yıllardır Türkiye’deki ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır.

Modern, dikey kalıplama döküm üretim teknolojisine sahip olan Trakya Döküm, 0,1 kg ile 40 kg arasında değişen, yüksek kalitede sfero, gri, temper, vermiküler, yüksek silisli ve SiMo alaşımlı döküm, işlenmiş ve montajlı parçalar üretmektedir.

İstanbul’un 140 km batısında bulunan Trakya Döküm üretim tesisleri, 6 adet dikey kalıplama üretim hattı ile yıllık yaklaşık 75.000 tonluk döküm parça üretim kapasitesine sahiptir.

Fabrika 238 bin metrekarelik bir alanda kurulu olup, bunun 85.000 metrekaresi kapalı alan olarak kullanılmaktadır. İşletmede 65’i mühendis olmak üzere toplam çalışan sayısı 950 kişidir. Yüksek ürün kalitesinin ve sürekliliğinin sağlanması için Trakya Döküm, bünyesinde her zaman yüksek sayıda kalifiye mühendisler bulundurmaktadır.

Üretim tesisinin Avrupa’ya olan coğrafi yakınlığı, kıta avrupası ülkelerindeki müşterilerinin acil ürün ve servis taleplerine hızlı reaksiyon verebilme imkânı sağlamaktadır. Hali hazırda, Trakya Döküm, toplam üretiminin %40’ını başta Batı ve Orta Avrupa ülkeleri olmak üzere, aralarında ABD, Hindistan ve Çin’in de olduğu 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Kaliteli parça üretiminin, uluslararası standartların eksiksiz karşılanması ile başladığının bilincinde olan Trakya Döküm çalışanları bunu başarmaya odaklanmıştır.

Trakya Döküm, IATF 16949, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir. Otomotiv sektörüne yönelik olarak Ford Q1 Kalite Sistem Sertifikası da 2009 yılında alınmıştır. Bunlara ilave olarak, ISO 10002 Kalite Yönetimi-Müşteri Memnuniyeti-Müşteri Şikayetlerinin Ele Alınması Sistem belgesi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve SA 8000 Uluslararası Sosyal Sorumluluk Standardı Sistem belgeleri de mevcuttur.

Trakya Döküm, üretim proseslerine ve güncel teknolojiye yaptığı sürekli yatırımlar sayesinde, ürün ve hizmet kalitesini geliştirerek yaratacağı değer ile, müşterilerine, çalışanlarına ve sektöre en yüksek faydayı sağlamayı hedeflemektedir.

Kalite, eğitim, takım çalışması, sürekli gelişim, çevre bilinci ve sosyal sorumluluk konuları, Trakya Döküm’de günlük rutinin bir parçası haline gelmiştir ve bu yaklaşımı, Trakya Döküm’ü dünya çapında bir döküm üretim tesisi yapmaktadır.

Fiyat Listeleri

Trakya Döküm ürün gruplarına ait fiyat listesini görmek için tıklayınız.

Fiyat Teklifi Al

Aşağıdaki teklif formu tarafımıza ulaştığında müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede ulaşacaktır. Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen formdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz.